ST MICROELECTRONICS Triac BTA08-800CRG
Produktinformationen "ST MICROELECTRONICS Triac BTA08-800CRG"
Urrm 800 V, Itrms 8 A, Tc 100 °C, Itsm 80 A, Igt 25 mA, TO-220.
  • Gehäuse: TO-220AB
  • Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 800 V
  • Max. RMS Forward Current (Itrms): 8 A
  • Case Temperature (Tc): 100 °C
  • Peak Forward Surge Current (Itsm): 80 A
  • Max. Gate Trigger Current (Igt): 25 mA