ST MICROELECTRONICS Triac BTB12-600CWRG
Produktinformationen "ST MICROELECTRONICS Triac BTB12-600CWRG"
Urrm 600 V, Itrms 12 A, Tc 105 °C, Itsm 120 A, Igt 35 mA, TO-220.
  • Gehäuse: TO-220AB
  • Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 600 V
  • Max. RMS Forward Current (Itrms): 12 A
  • Case Temperature (Tc): 105 °C
  • Peak Forward Surge Current (Itsm): 120 A
  • Max. Gate Trigger Current (Igt): 35 mA