ST MICROELECTRONICS Triac NXP BTA140-800
Produktinformationen "ST MICROELECTRONICS Triac NXP BTA140-800"
Urrm 800 V, Itrms 25 A, Itsm 190 A, Igt 35 mA, TO-220.
  • Gehäuse: TO-220AB
  • Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 800 V
  • Max. RMS Forward Current (Itrms): 25 A
  • Peak Forward Surge Current (Itsm): 190 A
  • Max. Gate Trigger Current (Igt): 35 mA