Produktinformationen "ST MICROELECTRONICS Triac BTA26-800CWRG"
Urrm 800 V, Itrms 25 A, Tc 105 °C, Itsm 250 A, Igt 35 mA, TOP-3.
Technische Daten:
- Typ: Triac
- Gehäuse: TOP-3
- Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 800 V
- Max. RMS Forward Current (Itrms): 25 A
- Case Temperature (Tc): 105 °C
- Peak Forward Surge Current (Itsm): 250 A
- Max. Gate Trigger Current (Igt): 35 mA